województwo:
miasto:
Powietrzny transport medyczny

Wyniki dla: transport medyczny Olsztyn


Choroba jest klasyfikowana przez NFZ do grupy w której transport medyczny jest częściowo odpłatny. Pacjent pokrywa wtedy 60% kosztów przejazdu. To on wskazuje firmę, która wykona transport medyczny z wybranego przez niego punktu do miejsca docelowego. Jeśli chcemy otrzymać refundację kosztów, należy wypełnić wszystkie formalności i przedstawić odpowiedni rachunek za transport medyczny. Dopiero wtedy odpowiedni organ rozpatrzy złożone podanie i przyzna nam częściowy zwrot poniesionych kosztów. Skrócony leksykon popularnych chorób:

Hemofilia należy do grupy chorób genetycznych, która stanowi około 80% wszystkich rozpoznawanych skaz krwotocznych. Hemofilia dziedziczona jest w sposób recesywny (sprzężony z płcią). Chorują na nią tylko mężczyźni, a kobiety są tylko nosicielkami wadliwego genu.

Najczęstsze Objawy choroby:
  • krwawienia podskórne,
  • wylewy do mięśni,
  • krwawienia z błony śluzowej jamy ustnej i nosa,
  • u niemowląt i małych dzieci wylewy na głowie,
  • krwiomocz.
Pamiętajmy, że transport medyczny pacjenta powinien być zawsze skonsultowany z lekarzem. Prezentowane przez nas firmy specjalizują się w świadczeniu usług z zakresu przewozu chorych osób. Mimo to, transport medyczny powinien być zawsze dostosowany do stanu zdrowia osoby przewożonej.
website design: Devilart